Elektronik

🔍Tamamını Oku art-img

TÜRKİYE’YE 21 BİN SİBER GÜVENLİK ASKERİ

İçerik güvenliği şirketi Palo Alto Networks ve Platin Bilişim, ‘Cyber Security Summit’ etkinliğinde artan siber saldırılara ve veri güvenliğinin önemine dikkat çekti. En yeni siber güvenlik teknolojileri ve yeni trendler hakkında katılımcıları bilgilendiren iki firma, güncel pazar araştırmaları verilerini de sektör çalışanları ile paylaştı.

Devamını Oku

TÜRKİYE’DEKİ 10 BÜYÜK İŞLETMEDEN 9’UNUN GÜNDEMİ DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de işletmelerin gündeminde yer alan dijital dönüşüm, iş yaşamını tamamen değiştirirken Dell EMC Forum 2017’de masaya yatırıldı.

Devamını Oku

TETSOFT TÜRK YAZILIM İhracat Heyeti ABD'de

👤Tetsoft

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (Turkish Electro Technology-TET), yazılım ve bilişim sektörlerinde yatırım görüşmeleri yapmak, ABD’de iş birlikleri oluşturarak bu ekosisteme sunabileceği çözüm önerilerini görüşmek amacıyla ABD’nin Los Angeles, Kaliforniya ve Las Vegas, Nevada şehirlerine ziyaret gerçekleştirdi.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

SİBER SALDIRILARIN YENİ HEDEFİ İMALAT SEKTÖRÜ

Kaspersky Lab’ın, 2017 yılının ilk yarısında endüstriyel otomasyon sistemlerini hedef alan tehditleri konu alan “Threat Landscape for Industrial Automation Systems in H1 2017” başlıklı raporuna göre, yılın ilk yarısında siber tehditlere en açık olan şirketler imalat şirketleriydi.

Devamını Oku

RFID TEKNOLOJİSİYLE Ofisteki Her Eşyanın Bir Kimlik Kartı Oluyor

👤Sensormatic

Sensormatic Türkiye’nin sunduğu Demirbaş Takip Sistemi, işletmelere, sahip oldukları envanterin doğru konumda, doğru sayıda olup olmadığını, kayıp veya yer değişikliği tespitini, kişiye zimmetlendiyse geri gelip gelmediğini kontrol etmelerini sağlıyor. Güvenlik sistemleri ile entegrasyon özelliği sayesinde yetkisiz geçişlerin görüntüleri ve kimler tarafından gerçekleştirildiği kayıt altına alınabiliyor.

Devamını Oku

OLED TABANLI BİYOSENSÖRLER

👤Doç. Dr. İsmail KIYAK1 Özge MEMİŞ2 1Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü 2Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilimdalı

ÖZET: Işık yayan organik diyot (OLED), iki elektrot arasına organik yarıiletken malzemelerin yerleştirilmesiyle elde edilen aygıttır. İnorganik LED’ler ile benzerlik gösteren OLED’ler pek çok avantaja sahip olduğu için çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Bir biyoreseptör materyali ile kimyasal ya da biyolojik sinyalleri algılayıp, yapısındaki çevirici ile ölçülebilir sinyale dönüştüren biyosensörlerin yapısında, uyarıcı ışık kaynağı olarak OLED’lerin kullanılmasıyla ortaya çıkan OLED tabanlı biyosensör yapısı pek çok avantajı da beraberinde getirmiştir. Bu makalede OLED, biyosensör ve OLED tabanlı biyosensör yapıları, çalışma prensipleri, kullanım alanları ve avantajları ile dezavantajları gibi konulara yer verilmiştir.

Devamını Oku

MURATA, STMICRO İLE LORAWAN MODÜLÜNE SIGFOX BAĞLANTISINI EKLEMEK İÇİN ORTAKLIK KURUYOR

Murata, bugün hem STMicro hem de SigFox’la olan iş birliğini, SigFox yazılımını Murata’nın küçük form faktörü Type ABZ LoRaWAN ™ modülündeki LoRa yazılımının yanında bir araya getirmek üzere birleştirdi. Bu özellik sayesinde Murata, modülün hem LoRa hem de SigFox yeteneklerini tek bir donanım platformundan dünya çapında sunma kabiliyetini genişletti. Bu yaklaşım, müşterilerin hangi ağ teknolojisinin uygulama için en iyi hizmet verdiğine, bulunduğu yere, hizmet gereksinimlerine ve maliyete bağlı olarak karar vermelerine olanak tanır.

Devamını Oku

GÜÇLÜ SİBER GÜVENLİK MÜŞTERİ SADAKATİNİ ARTIRIYOR

👤Bitdefender

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, her 10 işletmeden 9’u siber güvenliklerini iyileştirmenin müşteri sadakatini ve güvenini artırarak piyasadaki itibarlarını yükselteceğini ve yeni müşteriler kazanmalarına yardımcı olacağını belirtiyor. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, siber güvenliğin müşteri sadakatini ve itibarı artırdığını ortaya çıkaran araştırma sonuçlarını değerlendirdi ve öngörülerde bulundu.

Devamını Oku

DENETİM VE TASARIM SÜREÇLERİNİ İYİLEŞTİRMEK İÇİN ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK

👤Faro

Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümleri için FARO® (NASDAQ: FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor.

Devamını Oku