Endüstri 4.0

SANAYİ 4.0’A UYUMLU YENİ NESİL DOKUNMATİK CNC KONTROLÜ

👤Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric, düzenlediği etkinlikle sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Yeni teknolojilerle donatılarak verimliliği ve hızı artırılan M80 ve M800 Serisi CNC Kontrol Ünitelerinin tanıtıldığı etkinlikte, Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu global düzeyde rekabet için dijital üretimin öneminden bahsetti. Saraçoğlu, Mitsubishi Electric’in dijital fabrika konsepti e-F@ctory ile sanayicilere fabrikalarını Sanayi 4.0’ın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kurma imkanı tanıdıklarının altını çizdi.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

NESNELERİN İNTERNETİ GÜVENLİĞİ İÇİN 5 ANAHTAR

Nesnelerin interneti güvenliği, 2020 yılında 26 milyar cihazın internete bağlı olacağı ön görülmesiyle oldukça önemli bir çalışma alanı haline geldi. Bu bağlamda şirketler ve bireylerin güvenliğinin sağlanması için birtakım adımlara dikkat etmesi gerekiyor.

Devamını Oku

DİJİTALLEŞMENİN YOLU İNSANA YATIRIMDAN GEÇİYOR

Korn Ferry, 14 ülkede, 5 ana sektör üzerinden detaylı araştırmalarla oluşturduğu Dijital Sürdürülebilirlik Endeksi sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçları, şirketlerin liderlerin teknoloji odaklı hareket ettiklerini ancak sürdürülebilir dijitalleşmenin olmazsa olmazının insan olduğunu ortaya koydu.

Devamını Oku

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ 4.0 PLATFORMU DANIŞMA KURULU OLUŞTURDU

Endüstri 4.0 teknolojilerini geliştirme ve topluma kazandırma hedefiyle kurulan Boğaziçi Üniversitesi Endüstri 4.0 Platformu, akademik bilgiyi reel sektörün deneyimiyle zenginleştirecek önemli bir adım atarak, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin yer aldığı Danışma Kurulu’nu hayata geçirdi.

Devamını Oku

2017 YILI ENERJİ PİYASALARI ANALİZİ YAYINLADI

👤ENEXION

Enexion Enerji Danışmanlık Türkiye Genel Müdürü ve Enerji Uzmanı Ceren Özdal, Enexion 2017 yılını değerlendirdiği Enerji Piyasaları Analiz Raporu’nda 2017 yılı dördüncü çeyreğinde fiyatların %3 artarak 169,4 TL/MWh’ten 176,4 TL/MWh’a çıktığından bahsetti.

Devamını Oku