Enerji

“TÜRKİYE’DE ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN HIZLA YAYGINLAŞMASI İÇİN KAMU, ÖZEL SEKTÖRE ÖRNEK OLMALI”

👤İMSAD

‘Enerji Verimliliği Haftası’ dolayısıyla açıklama yapan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, “Enerji ihtiyacının yüzde 75’inin ithalat yoluyla karşılandığı ülkemizde, enerji tasarrufuyla cari açığın düşürülmesini sağlayabiliriz. Türkiye’de enerji verimliliğinin hızla yaygınlaşması için kamu, özel sektöre örnek olmalı. Yüksek gibi görünen yatırım maliyetini kısa sürede karşılayan enerji verimliliği uygulamalarıyla, mevcut binalarımızda uzun yıllar enerji tasarrufu elde etmemiz mümkün” dedi.

Devamını Oku

TEKSAN JENERATÖR AR-GE’DE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRÜN VE TEKNOLOJİLERE ODAKLANIYOR

👤Teksan

Teksan Jeneratör, ürün portföyündeki sürdürülebilir enerji çözümlerinin payını artırmaya odaklandı. AR-GE Merkezi’ne yaptığı yatırımlarla sektöründe özel bir konumda bulunan şirketin gelecek hedefleri arasında enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve çevre dostu teknolojiler önemli yer tutuyor. Teksan Jeneratör Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Başeğmezler, Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin cari açığının büyük kısmının enerji ithalinden kaynaklandığını söyleyerek enerji verimli ürünler geliştirmenin önemine dikkat çekti.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

TEKNO RAY SOLAR ALTINEKİN GES İLE VERİMLİLİK SINIRLARINI ZORLUYOR

👤TEKNO RAY SOLAR

Tekno Ray Solar, toplamda 8,4 MW kapasiteli Konya Altınekin Güneş Enerjisi Santralini devreye aldı. Konya Altınekin GES, kurulumu esnasında yapılan ileri teknoloji testler sayesinde, hesaplanan verimlilik değerlerinin %5 üzerine çıkmayı başardı.

Devamını Oku

ŞİRKETLER ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ İLE TASARRUF SAĞLIYOR

Dünyadaki her canlının hayatı doğal kaynaklara bağlı ve bu kaynaklar her geçen gün tükeniyor. İşte bu noktada sürdürülebilirlik kavramı devreye giriyor. Hayatın gereksinimlerini sağlayarak kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlayan bu kavram, enerji verimliliğini zorunlu kılıyor. Enerji verimliliği aynı zamanda binalar için konfordan, sanayi için ürün kalitesinden ödün vermeden, aynı işi daha az enerji ile yapabilmek anlamına geliyor. Bunun için de etkili enerji yönetimi gerekiyor. Üretim ve faaliyetlerinde enerji tasarrufu sağlamak isteyen kuruluşlar ise bu konuyu, kendileri adına takip edip planlayacak profesyonellere devretmeye başladı.

Devamını Oku

POMPALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

👤WILO

Enerjiye olan talep her geçen yıl artarken, enerji verimliliği konusu dünyanın ve Türkiye’nin en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. Birçok cihazda olduğu gibi enerjiye ihtiyaç duyan pompalarda da yapılacak verim artışı ile ciddi oranda enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Wilo, ocak ayının ikinci haftası kutlanan “Enerji Verimliliği Haftası” nedeniyle pompalarda enerji verimliliğini etkileyen faktörleri açıkladı.

Devamını Oku

İZMİR’DE 6 MW’LIK BİYOGAZ SANTRALİ KURULACAK

Esa Biogaz Enerji İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde hayvansal dışkı atıklarının ve tarımsal atıkları işleyerek elektrik ve ısı üreteceği 6 MW kapasiteli bir biyogaz enerji santrali kuracak.

Devamını Oku

ENERJİ PİYASASI SPOT FİYAT oRTALAMASINDA %10’LUK ARTIŞ

👤ENEXION

Enexion Haftalık Enerji Piyasa Raporu verilerine göre spot piyasa fiyat ortalaması %10 oranında bir artış göstererek 169.9 TL/MWh seviyesinde işlem gördü.

Devamını Oku