Enerji

TERMO TEKNİK ÜRÜNLERİ ERP yönetmelİğİne HAZIR

Termo Teknik ürünleri, 2018’de Türkiye’de yürürlüğe girmesi beklenen ERP (Energy Related Products - Enerji İlişkili Ürünler) yönetmeliğine 2015’ten beri hazır.

Devamını Oku

JENERATÖR PAZARI ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL, YILLIK ORTALAMA YÜZDE 3 BÜYÜYECEK

Günümüz koşullarında enerjimizin kesintiye uğramasına hiçbirimizin tahammülü yok. Özellikle de sağlık, finans, telekomünikasyon, gıda gibi sektörlerde enerjinin sürekliliği daha da önemli hale geliyor. Kesintisiz ve güvenilir enerjinin sigortası jeneratörler bu noktada devreye girerek yaşam konforumuzun sürekliliğini sağlıyor. Tüketicilerin kalite beklentisinin artması ve yaşam konforunun devamı için kesintisiz enerjiye duyulan ihtiyaç jeneratör pazarının büyümesini destekliyor. Ekonomideki yavaşlamanın etkisiyle geçtiğimiz yıl yüzde 3,2 küçülen ve 352 milyon dolar olan jeneratör pazarında toparlanma başladı. İnşaat ve altyapı projelerinin yanı sıra sağlık sektöründeki yatırımların etkisiyle 2017 yılında sektörün yeniden büyüme trendine girmesi bekleniyor.

Devamını Oku

ENERJİ PİYASASINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Enerji tedariğinde yeni dönem başlıyor. Enerji piyasalarındaki fiyat dalgalanması, tüketici ve tedarikçiyi yeni arayışlara yöneltiyor. Enexion Enerji Danışmanlık Genel Müdürü Ceren Özdal: “Büyük ölçekli sanayi şirketleri için uzun dönemli sabit fiyat artık sürdürülebilir değil” dedi.

Devamını Oku

CAPITAL 500 LİSTESİNDE 12. SIRADA

Capital 500 listesinde bu sene 12’inci sıraya yükselen Enerjisa, finansal sürdürülebilirlikte hız kesmeyerek Türkiye’nin özel sektördeki en uzun vadeli tahvil ihracını gerçekleştirdi. Yatırımcılardan yoğun talep gören 5 yıl vadeli 335 milyon Türk lirası tutarındaki tahvil ihracı Enerjisa’ya yeni yatırımlar için ek finansman desteği sağladı.

Devamını Oku

AVRUPA’DA YILIN ENERJİ MARKASI TUNÇMATİK OLDU

👤Tunçmatik

Türkiye’nin Enerji Çözümleri markası Tunçmatik, her sene Monako’da dünyanın önde gelen üretici ve distribütörlerinin katılımı ile gerçekleşen DISTREE EMEA konferansında, sarj ve güç çözümleri ile “DISTREE Diamond Award” ödülüne layık görüldü.

Devamını Oku