Haberler

YARIŞIN GERİSİNDE KALMAMAK İÇİN HEDEF 1300 AR-GE MERKEZİ

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Bursa Şubesi, dünyanın gündemindeki sanayinin dijital dönüşümü, yapay zeka ve robotlar konularını içeren I. Sanayinin Dijital Dönüşümü Çalıştayı’nı Bursa’da düzenledi.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN MÜHENDİS KIZLARI İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELDİLER

Limak Vakfı, Aile ve Sosyal Politikaları Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte yürütülen Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nde yer alan bursiyerler üçüncü kez İstanbul’da bir araya geldi.

Devamını Oku

TUNÇMATİK “DISTREE EMEA” ETKİNLİĞİNDE “DIAMOND AWARD” ÖDÜLÜNÜ ALDI

Tunçmatik, Monako’da gerçekleşen “DISTREE EMEA 2018”de; geçen sene olduğu gibi bu sene de şarj ve enerji çözümleri konusunda Avrupa’nın en başarılı şirketi seçilerek, “Diamond Award” ödülüne layık görüldü.

Devamını Oku

TEİAŞ 154 KV TATLIPINAR ES TM-BALIKESİR OSB TM ELEKTRİK ENERJİSİ İLETİM HATTINI YAPACAK

TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Balıkesir ili, Karesi ve Altıeylül ilçeleri sınırları içerisinde 28,973 km uzunluğunda 154 kV Tatlıpınar RES TM-Balıkesir OSB TM Elektrik Enerjisi İletim Hattı yapımı planlanmıştır.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC YILIN MÜŞTERİ İNOVASYONU ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

👤Schneider Electric

Schneider Electric, SCM World tarafından her yıl gerçekleştirilen Power Of The Profession’da, Yılın Müşteri İnovasyonu ödülünü kazandı. Bu sene dördüncüsü düzenlenen ödül töreninde Schneider Electric de Tedarik Zincirinde Yenilik dalında ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

MUTLUSAN ELEKTRİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA KAÇMAZ, ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRENCİLERE KONFERANS VERDİ

👤Mutlusan Elektrik

Mustafa Kaçmaz, Erzincan Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek başarı hikâyesini paylaştı. 11 yaşında Erzincan’dan kara tren, kara lastik ile ayrılıp iş hayatına başladığını söyleyen Kaçmaz, “Kapılarım herkese açık” diyerek öğrencilere destek olacağını söyledi.

Devamını Oku

MAKEL 2018 MİDDLE EAST ELECTRICITY ULUSLARARASI ELEKTRİK VE ELEKTRONİK ÜRÜNLERİ FUARI’NA KATILDI

👤Makel

Makel Şirketler Grubu, sektörün en önemli organizasyonları arasında gösterilen, Middle East Electricity Uluslararası Elektrik ve Elektronik Ürünleri Fuarı’na katıldı

Devamını Oku

İHRACATTAKİ ARTIŞ TEKSAN’A YÜZDE 25 BÜYÜME GETİRDİ

👤Teksan Jeneratör

Günümüzün en hızlı büyüyen sektörlerinden enerjide firmaların kıyasıya rekabeti giderek büyüyor. Sektör devlerinin teknoloji yarışının son durağı 6-8 Mart 2018 tarihlerinde Dubai’de gerçekleşen Middle East Electricity Fuarı’ydı.

Devamını Oku