Jeneretörler ve Enerji Destek Sistemleri

“KARBON SALINIMI YARI yARIYA AZALDI”

👤İgdaş

Doğalgaz abone sayısı 13 milyona yaklaşan Türkiye’de karbon salınımı yaklaşık %40 azaldı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

VERİMLİLİK DEĞERLERİ %5’İn ÜZERİNDE

👤TEKNO RAY SOLAR

Kurmuş olduğu teknolojik santrallerle, Fotovoltaik Güneş Enerjisi Sektörünün en önemli oyuncusu olarak adından söz ettiren Tekno Ray Solar, toplamda 8,4 MW kapasiteli Konya Altınekin Güneş Enerjisi Santralini devreye aldı. Konya Altınekin GES, kurulumu esnasında yapılan ileri teknoloji testler sayesinde, hesaplanan verimlilik değerlerinin %5 üzerine çıkmayı başardı.

Devamını Oku

SOCOMEC’ten Maliyet Avantajlı Transfer Şalteri

👤SOCOMEC

1922 yılından bu yana elektrik ve daha sonra otomasyon sektörlerine hizmet vermiş, portföyünde bulunan ürünlerin yüksek kalitede olmasına özen göstermiş, her dönemde daha verimli çalışmayı ilke edinerek firmaların memnuniyetini ve teknolojik birikimini iyileştirmeyi misyon edinmiş bir firmadır.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

SIEMENS’TEN ENERJİ SANTRALLERİNDE VERİMLİLİĞİ ARTIRACAK TEKNOLOJİ

👤SIEMENS

Gelişmiş HL-sınıfı teknolojisi, bir enerji santralinde gerçek koşullar altında test edildi ve onaylandı. Yeni verimli teknolojiler, mevcut gaz türbini portföyüne de kademeli olarak aktarılacak. Siemens’in dijital ürünlerine kolayca entegre edilecek şekilde tasarlanan bu teknoloji, Siemens Endüstriyel Bulut Platformu MindSphere ile de çalışabiliyor.

Devamını Oku

MİNİ AKIM TRAFOSU: S20M–S30M

👤Sigma Elektrik

Sigma Elektrik’te tasarımdan satış-pazarlamaya kadar olan tüm iş süreçleri ISO 9000 Kalite Yönetim sistemi güvencesi altında gerçekleştirilmekte olup, tüm ürünler ilgili TSE ve Uluslararası standartlara uygun olarak üretilmekte ve test ve kalite kontrolleri yapıldıktan sonra müşteriye gönderilmektedir.

Devamını Oku

KOJENERASYON PROJELERİYLE ENERJİ MALİYETLERİNDE YÜZDE 40’A VARAN AVANTAJ

👤Enexion Enerji Danışmanlık Genel Müdürü Ceren Özdal

Sanayi firmaları yükselen enerji maliyetlerine çözümü kojenerasyonda buldu. Enerjinin tüketildiği yerde üretilmesini sağlayan kojenerasyon yatırımları arz güvenliği sağlıyor ve enerji maliyetlerini yüzde 40 oranında azaltıyor.

Devamını Oku

JENERATÖRÜN GÜCÜ NASIL BELİRLENİR?

👤GÜÇBİR JENERATÖR

Jeneratör satın alırken öncelikle yapmanız gereken iş, ihtiyaç duyduğunuz gücü belirlemektir. Prime veya standby gibi hangi güçle ilgilenirseniz ilgilenin, jeneratörünüz ihtiyaç duyduğunuz gücü karşılayacak güçte değilse, bu durum jeneratörünüzün zarar görmesine neden olabilir. Jeneratörün gücünü tam olarak belirleme işlemi, birçok faktör ve incelemeyi gerektirir.

Devamını Oku

GÜÇ SİSTEMLERİNDE TALEP TAHMİN YAZILIMI – SPECTRUM POWER® FORECASTING APPS

👤Yusuf KAYA, Siemens

Enerji üretim, iletim ve dağıtım sistemleri, organize sanayi bölgeleri, mikro şebekeler ve belediyeler gibi şebeke yönetimi yapan ve tüketilen yükleri cinsine, zamanına ve büyüklüklerine göre analiz etmeye yönelik ihtiyacı olan tesislerin geçmişten günümüze en önemli problemlerinden birisi; bir sonraki adımlarını öngörebilmektir.

Devamını Oku

FOURIER SERİLERİ VE DEVRE ANALİZİ UYGULAMALARI

👤Doç. Dr. Ali Bekir YILDIZ Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü, abyildiz@kocaeli.edu.tr

Elektrik mühendisliğinde en yaygın kullanılan kaynak (fonksiyon) türleri, sabit (DC) ve sinüsoidal (AC) değişimlerdir (Şekil 1). Özellikle sinüsoidal dalgalar, tüm enerji sistemlerinde ve buna bağlı olarak, tüm devre uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, Sinüsoidal kaynaklarla beslenen/uyarılan devrelerin sürekli hal analizi (sinüsoidal sürekli hal –SSH durumu) için, çözüm teknikleri geliştirilmiştir.

Devamını Oku

EFEN E3 DİKEY TİP YÜK AYIRICILARI

👤Efen

Geleceği beklemek yerine bugünden öngörüde bulunmak, geleceğin bir parçası olmak adına EFEN dikey tip yük ayırıcıları.

Devamını Oku

EATON’DAN ELEKTRONİK DEVRE KESİCİSİ PXS24 SERİSİ

👤Eaton

Eaton 24 V DC devrelerinin korumasını artıran yeni PXS24 elektronik devre kesicisini geliştirdi. Çok işlevli koruma modülü makine ve elektrik mütahhitlerinin sistemlerinin güvenliğini artırmalarını sağlalarken 16A’ya kadar anma akımını kapsıyor.

Devamını Oku