Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

6 KABİLİYETİ BİR ARADA SUNAN OSİLOSKOP SERİSİ

[kutusol=10959] Keysight geçtiğimiz aylarda Infiniivision 1000 X-Serisi Osiloskopu çıkardığını duyurdu. Uygun fiyatlı osiloskop serisinde Keysight teknolojisine sahip 50 MHz’den 100 MHz’a kadar çözüm bulunmaktadır. Bu yeni seri osiloskoplar 6 kabiliyetin 1 cihazda bulunması ve sektörün önde gelen yazılım özelliği sayesinde kullanıcılarına profesyonel düzeyde işlevsellik sağlamaktadır.

Özellikle yeni kullanıcılar ve öğrenciler için ideal olan bu yeni seride, endüstri standartlarına sahip kolay kullanılabilir ön panel ile kullanıcılar sonuçlara ulaşabilmek için sinyalleri kolayca analiz edebilirler. Sınıfındaki birçok osiloskoptan farklı olarak bu osiloskoplarda eğitimciler için kolay kullanım kiti standart olarak gelir. Kitin içerisinde özellikle lisans öğrencilerine yönelik kapsamlı bir kullanım kılavuzunun yanı sıra profesör ve laboratuvar öğrencileri için ise osiloskop temelleri slayt seti de yer almaktadır.[kutusag=10960] 

6 kabiliyetin tek bir cihazda yer aldığı 1000 X- Serisi kullanıcılarına yatırımlarının karşılığını tam anlamıyla verir ve masalarda yer tasarrufu sağlamaktadır. Standart osiloskoplara ek olarak 1000 X-Serisi Osiloskoplar ayrıca bir seri protokol analizörü, dijital voltmetre ve frekans sayacıdır.
EDUX1002G ve DSOX1102G modelleri frequency response analizör ve fonksiyon jeneratörü (WaveGen) özelliklerine de sahiptir.

1000 X-Serisi profesyonel kalitede ölçüm ve yazılım analiz kabiliyeti sunmaktadır. Ek olarak Gated FFT fonksiyonu ile kullanıcılarına tek ekranda zaman ve frekans domainlerinde corele analiz imkanın vermektedir. Mask limit testleri de aynı zamanda kullanıcıların sinyal hatalarını kolayca tespit etmek için kullanılabilmektedir. 1000 X-Serisi I2C, SPI, UART/RS232, CAN ve LIN gibi birçok protokol ve otomotiv seri bus uygulamaları için decode ve analiz altyapısı da sunmaktadır.