Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

“IT SEKTÖRÜNÜ ÖNEMSİYORUZ”

[kutusag=11236] IT sektörünün gelişen bu önemli cihazlarının elektrik kesintilerinden korunması için Tescom var gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanda müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin bir kaçı, DS Power SH Serisi UPS’ler, Rack Tipi UPS’ler, Modüler UPS’ler ve STS’ler olarak porföyümüzde yer almaktadır.

DS Power SH Serisi kesintisiz güç kaynaklarını IT sektörüne özel kılan yanları, çok daha kompakt ve az yer kaplayan bir yapıda olmalarıdır. Cihazın aküleri, cihazın altında özel bir bölmede yer almaktadır. Bu durum, aküler ile birlikte cihazı mono blok bir yapıda görmemize ve kurulum esnasında çok daha rahat konumlandırmamıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca cihaz içerisinde kullanılan 3-Level teknolojisi de yüksek verimlerde çalışmayı ve düşük yüklerde daha iyi performans almayı mümkün kılmaktadır.
Rack tipi UPS’ler, halihazırda 19 inç rack kabinetlerin olduğu yerlerde sıkça tercih edilen ürünlerdendir. Bu tipte 1, 2, 3, 6 ve 10kVA ürün seçenekleri ile kullanıcılar için Tescom çözümleri mevcuttur.


Çok daha yüksek güçler söz konusu olduğunda da sıklıkla Modüler UPS’ler kullanılır. Bu noktada 10kVA’lık güç modülleri ile toplam 20kVA’lık ürünlerden başlayarak 50kVAlık güç modülleri ile tek kabinde 500kVA güç değerine çıkılabilmektedir. Bu ürünlerin 3 adedini paralel yapıda çalıştırarak da 1500kVA güç değeri elde edilebilir.
                             
Modüler UPS’ten söz açılmışken, ilk yerli Modüler UPS’i Tescom markasıyla ürettiğimizi ve 2018 ilk çeyreğinde piyasaya sunacağımızın mutlu haberini sizlerle paylaşmak isteriz.

Veri Merkezleri ve büyük sistem odalarında sıkça kullanılan ürünlerden bir tanesi de Statik Transfer Anahtarı’dır. Bu ürünler bir sistemi en az iki farklı şebekeden besleyebilmek için kullanılırlar. UPS’den farkı akülerinin olmaması ve 1 şebeke girişi değil 2 şebeke girişi olmasıdır. STS, seçilmiş şebekeden yükü beslerken olası bir dalgalanma veya bozukluk durumunda otomatik olarak 5 ms gibi kısa bir sürenin altında ikinci [kutusol=11237] şebekeye geçmektedir. UPS’lerden farklı olarak kısıtlı bir süre değil, sürekli besleme sağlayabilmektedir. Buna karşın kullanıldığı yerlerde birden fazla elektrik kaynağı olması gerektiğini belirtmek gerekir. Ayrıca birden fazla kaynak ve birden fazla yükü beslemek için farklı topolojiler oluşturmak da mümkündür. Tescom olarak monofaze 32A ile 120 Amper aralığında; trifaze 50A ile 800A aralığında STS çözümlerimiz mevcuttur.
Tescom Kesintisiz Güç Sistemleri, günlük yaşantınızın elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için çok farklı sektörlerde ve tesislerde 30 yıldan fazla bir zamandır varlığını
sürdürmekte ve yeni trendler doğrultusunda en yeni teknolojileri hizmetinize sunmaktadır. İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya merkezlerimiz ve her ilde destek veren çözüm ortaklarımız ile 7/24 hizmet vermekteyiz.