Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

PHILIPS AYDINLATMA 2017 DOW JONES SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİNDE SEKTÖR LİDERİ OLDU

Philips Aydınlatma, 2017 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI)’nin Elektrikli Aksamlar ve Teçhizat kategorisinde sektör lideri seçildi. Bu başarısıyla, sürdürülebilirliğin şirket amaç ve stratejisinin merkezinde olduğunu gösteren Philips Aydınlatma, genel değerlendirmede 100 üzerinden toplam 91 puan aldı. Şirket, Mart 2016’daki halka arzından sonra, kendi kategorisinde bağımsız bir şirket olarak değerlendirmeye ilk kez bu yıl dahil edilmiş oldu.

Sürdürülebilirlik, Çevre, Sağlık ve Güvenlik Başkanı Nicola Kimm, konuya ilişkin açıklamasında; “Bu sonuçtan büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Şirketimizdeki tüm çalışanların sıkı çalışmalarının ve özverilerinin takdir edilmesi gurur verici. Bizim işimizin temelinde sürdürülebilirlik yatıyor. Sürdürülebilirlik, günlük çalışmalarımızın bir parçası ve şirket yönetimi tarafından da hassas bir öncelik olarak kabul ediliyor” dedi.

DJSI, yıllık değerlendirmesinde Philips Aydınlatma’nın ‘Brighter Lives, Better World’ (Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya) adlı sürdürülebilirlik programıyla başlayan güçlü performansını takdir etti. Bu program sayesinde, 2020’ye kadar karbon nötr operasyonlara geçiş taahhüdünde önemli ilerleme kaydeden Philips Aydınlatma, 2016 yılı içerisinde karbon ayak izini %21 oranında azalttı. Ayrıca, İklim Stratejisi, Çevresel Raporlama, Operasyonel Eko-Verimlilik ve İnovasyon Yönetimi kategorilerinde de 100 üzerinden 100 puan aldı.
Philips Aydınlatma Türkiye, %100 karbon nötr olan ilk Philips operasyonları arasında
yer alıyor.