Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

AKFEN’İN YENİLENEBİLİR ENERJİ 1000 MW’LIK PROJELERİ VİTRİNE ÇIKTI

[kutusol=11580] Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak’ın Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı sunumu ile açılışını yaptığı 9. Enerji Verimliliği Fuarı’ndaki yenilikçi standı dikkat çeken Akfen Yenilenebilir Enerji standı ziyaret eden katılımcılara projeler hakkında bilgi verdi.

Rüzgar, güneş ve hidroelektrik olmak üzere sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretmeye odaklanan ve bu alanda 2020 yılına kadar 1000 MW’lık “temiz kurulu güce” ulaşmayı hedefliyor.

Temiz enerji üretiminde 2020 yılına kadar 1000 MW kurulu güce ulaşmayı planlayan Akfen Yenilenebilir Enerji’nin yenilikçi standında hayata geçirilen ve yapımı planlanan enerji projelerinin üzerinde yer aldığı dev enerji yatırımları haritası katılımcıların ilgisini çekti.

Türk enerji sektörünün önde gelen şirket yetkilileri ve profesyonellerini ağırlayan 9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, Akfen Yenilenebilir Enerji yetkilileri de standa ziyaret eden katılımcılara projeler hakkında bilgi verdiler.
Enerji Verimliliği Forumu kapsamında da panel ve oturumlar ile enerji verimliliğini hakkında politikalar ile stratejiler, uluslararası enerji alanında araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri ile değerlendirildi.