Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

GÜNEŞ IŞIĞINDA OKUNABİLME TEKNOLOJİSİNE SAHİP OLED EKRANLAR

Winstar geleceğin LCD teknolojisi olan OLED çözümlerine yatırım yapan, sürekli geliştirdiği yeni ürünler, iş stratejileri, kalite politikası ve profesyonel iş tecrübesi ile alanında lider hale gelen bir firma. Winstar ürünleri ise, Özdisan Elektronik güvencesi ile Türkiye pazarına ulaşıyor.

Gelecekte STN teknolojisi ile üretilen LCD’lerin birçok avantajından dolayı yerini OLED LCD’lere bırakması bekleniyor.  OLED LCD’lerin geleneksel STN LCD’lere göre avantajları;
Geniş çalışma sıcaklık aralığı (-40 +80)
Sıcaklığa bağlı olarak kontrast ayarının değişmemesi
Geniş görüş açısı (175 derece)
Backlight olmadığı için çok düşük güç tüketimi, pil ile çalışan cihazlar için ideal çözüm.
Uzun çalışma ömrü (100K saate kadar)
Yüksek kontrast oranı (2000:1)
I2C, SPI ve Paralel haberleşme arayüzü seçenekleri.
Çoklu dil desteği.
Yüksek çözünürlük imkânı
Yüksek parlaklık, buna bağlı olarak güneş ışığı altında yüksek görünürlük. Dış ortamda çalışan cihazlar için ideal çözüm.

Winstar Grafik OLED
1.54” boyutunda, COG (chip on glass) teknolojisi sayesinde ince bir yapıya sahip olan Winstar’ın bu ürünü cihazınıza şık bir görünüm kazandırıyor. 128X64 çözünürlüğe sahip olan ürün birçok renk seçeneğine sahip. İçerisinde driver IC olarak SSD1305Z mevcut ve 6800,8 080, I2C, SPI haberleşme ara yüzlerine sahip. Ürün, 3.3V besleme gerilimi ile çalışıyor.