Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

NANOMETRE ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ KAPASİTİF SİSTEMLER

SİMTEKNO

Hassas sensör üreticisi Micro-Epsilon, AR-GE, test ve OEM ortamlara uygun modüler, son derece kompakt genişletilebilir ve uygun maliyetli bir ölçüm sistemi sağlayan, temassız kapasitif deplasman ve konum sensörleri yelpazesini kullanmak için yeni bir kapasitif kontrol sistemi geliştirdi.

Yeni capaNCDT 6200 bir web tarayıcısı üzerinden hızlı ve kolay yapılandırma yapan ve kontrol ünitesi, demodülatör ve ethernet arayüzü içeren entegre bir ölçüm sistemidir. CapaNCDT 6200 performans ya da bozulma kaybı olmadan ana kontrol ünitesine (veya kaldırılabilir) eklenecek dört ek ölçüm kanala kadar sağlar. Herhangi bir Micro-Epsilon kapasitif deplasman sensörü ek kalibrasyon olmadan kontrol ünitesine bağlanabilir.

Modüler, esnek kontrol tezgah üstü montaj (standart olarak) ve üst şapka / DIN ray ekipmanları rafları ve kontrol panoları montaj dahil olmak üzere çeşitli montaj seçenekleri ile desteklenir. Diğer birçok Micro-Epsilon ürünleri gibi, yeni CapaNCDT 6200 de basit yapılandırma ve bir web arayüzü kullanarak ölçüm sağlayan ethernet arayüzüne sahiptir. Hiçbir ek yazılımın yüklü olmasına gerek yoktur. Gerçek nanometre kararları ile sonuçlanan analog çıkış ile karşılaştırıldığında sinyal ‘gürültü’ veya sinyal kaybı olduğu gibi mevcut ağ içine kolay entegrasyon ile, ethernet arayüzü de ölçüm okuma doğruluğunu en üst düzeye çıkarır. Bu hız, bant genişliği ve özel filtreler gibi özel parametreler de ölçüm sonuçlarının doğruluğunu artırır denetleyebilir ve saklanabilir. Kalınlık veya farklı uygulamalar için matematiksel fonksiyonları da vardır. Ölçüm sistemi yüksek hassasiyetli ölçüm , AR-GE ve test, OEM ve üretim ortamlarında, bu nedenle idealdir.

CapaNCDT 6200 ölçüm sistemi, kalınlık ölçümü, eğim açısı ve titreşim de dahil olmak üzere temassız yer değiştirme, pozisyon ve uzaklık ölçüm uygulamaları gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Ölçüm aralıkları 0.05mm den 10mm ye kadardır. Çözünürlük 0.002μm den düşüktür. Nanometre hassasiyetle bir çok kanallı cihaz olarak capaNCDT 6200 performanstan ödün vermeyen basit, uygun fiyatlı ve genişletilebilir ölçüm teknolojisi sağlar.

Kaynak: simtekno