Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

“Eğitimde 3D Baskı Teknolojilerinin Önemi Artıyor”

Ricoh Europe

Ricoh Europe‘un araştırmasında, yükseköğretim liderlerinin onundan dokuzu, eğitim başarısı ve yaşam becerileri için hayati önem taşıyan yeni baskı teknolojilerin söylüyorlar. Avrupa’nın yükseköğretim liderleri, kıtadaki müfredatlarda yeni bir rol oynayan yeni baskı teknolojilerini belirlediler.

Ricoh Europe’un yeni bir araştırmasına göre, %88’i dijital üretim ve 3D baskı gibi teknolojilerin kullanımı yoluyla öğrenilen yeni becerilerin, eğitim başarısı için hayati önem taşıdığını ve öğrencileri mezuniyet sonrası iş pazarına hazırladıklarını söylüyor. Ricoh Europe CEO’su David Mills; “Dijital üretim ve 3D baskı, çeşitli konulardaki karmaşık kavramları gösterme kabiliyeti sağlıyor. İnsanların ve makinelerin birlikte çalışmasının yolu gelişmeye devam ederken, teknik olanakları öğrenme sürecine entegre etmek; gelecekteki işgücünün gerektirdiği becerilerin bugünün öğrencileri için ikinci bir nitelik olmasını sağlamaya yardımcı olur” dedi.

Bu beceriler özellikle konseptleri prototiplemek ve tekstil, tıp, otomotiv ve mühendislik (örneğin gelişmiş türbinler veya makinelerin karmaşık bileşenleri) gibi disiplinlerde tasarımları ortaya çıkarmak için önem taşıyor.

Ankete katılanların %65’i, 3D baskının STEM-tabanlı (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik bazlı) öğrenmenin giderek daha önemli bir bileşeni haline dönüştüğünü söylüyor. Bunu sağlamak için, eğitim tesislerinin %84’ü daha önce yatırım yapmış ya da önümüzdeki iki yıl boyunca ‘Maker Eğitimi’ uygulamalarına yatırım yapmayı planlamaktadır. Bu baskı teknolojileri öğrencilerin öğrenmelerini desteklemek için nesneler üretmelerini ve kişiselleştirebilmelerini sağlıyor.

Ricoh Europe Araştırması Eğitimin Yönünü Gösteriyor

Enstitüler ayrıca; her türlü arka plandan ve yaş grubundan öğrencilere göre uyarlanmış kurslar ve esnek öğrenme seçenekleri aracılığıyla yeni baskı teknolojilerini kullanıyor. Katılımcıların %66’sı yeni baskı teknolojisine yatırım yapmanın; yeni öğrencileri çekmek ve enstitü ve kursta öğrenci memnuniyetini artırmada anahtar bir yol olduğunu söyledi. Birçoğu kişiselleştirilmiş müfredat malzemeleri (%48); ve herhangi bir yerden talep üzerine baskı yapabilme esnekliği sağlayarak (%43) ders içeriğinin ve kaynakların daha kolay erişilebilir olmasını sağlıyor.

Mills “Avrupa’nın çoğunda artan eğitim ücretleri, eğitim kurumlarının rolü üzerinde temel bir etkiye sahip olmuştur. Daha fazla ‘hizmet sağlayıcı’ gibi davranmaya teşvik edilen üniversiteler ve kolejler, sürekli olarak öğrenci memnuniyeti ve erişilebilirlik konusunda çıtayı yükseltmelidir. Giderek farklılaşan kurslar ve özel müfredat içeriği sunmak için yeni yöntemlerle; baskıyı kullanarak buna yanıt vermek hızlı bir şekilde gerekli hale geliyor” dedi.

Kaynak: printing3d.news