Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

İSTANBUL HAVALİMANI’NA İNOVATİF ALTYAPI ÇÖZÜMLERİ

Legrand Grup

Legrand Grup, İstanbul Avrupa Yakası’nda hizmete açılan İstanbul Havalimanı’nın altyapı çalışmalarında yer aldı.

Proje kapsamında Estap, aksesuarlarıyla birlikte sahada kullanılan Outdoor IP 65 kabinetleri, soğuk koridor çözümleri ve Data Center kabinetlerinin güvenliğini sağlayan elektronik kilit sistemlerinin entegrasyonlarıyla yer aldı. Legrand Grup’un bir diğer markası Raritan, veri merkezi içerisindeki kabinetlerde yer alan aktif cihazların enerji tüketimlerini ve yük dağılımını takip ettiği 500’ün üzerindeki akıllı PDU, veri merkezi içerisindeki 400 kabinetlik aktif pasif cihazların alt yapı yönetim yazılımı olan DCIM çözümlerin görüntülenmesi ve raporlanması, veri merkezi içerisinde yer alacak sunucu sistemlerine uzaktan güvenli erişimini sağlayan KVM çözümleriyle iş süreçlerini üstlendi.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın teknoloji altyapısı içinde de Legrand Grup olarak iki marka ve bu markalara bağlı çözümleri ile yer aldıklarını belirten LCS Legrand Kablolama ve Estap Kabin Sistemleri Satış Müdürü Ali Yay, “Bu ürün gruplarından ilki Türkiye’de kabinet denince akla gelen ilk marka olan ‘Estap’, diğeri ise kabinetler ve içerisinde bulunduğu ortamlar ile ilgili bilgi toplayan, bu toplanan bilgiler ile bilgi işlem ekibinin işini kolaylaştıran DCIM, Akıllı PDU, KVM, Ortam izleme ve bunların entegrasyonundan oluşan ‘Raritan’ markasıdır.

Teknik ve ticari açıdan iyi yönetilen bir ihale süreci ile ülkemiz açısından çok değerli olan projeye Legrand olarak dahil olduk. Özellikle belirtmemiz gerekir ise ihale öncesinde örnek uygulamalara sahip referanslarımızın ve fabrikamızın ziyareti sırasındaki olumlu deneyimler, kullanım ve işletme kolaylığı sağlayan önerilerimiz ve ihaleye verdiğimiz önem sayesinde her iki ürün grubuna ait ihaleden başarı ile çıktık. Bilgi işlem teknik ofisin profesyonelliği ve bilgi birikimi, projenin her açıdan başarı ile biteceğinin göstergesi oldu. Kendilerine, projede yer alan paydaşlar olan bizlere, ülkemize ve tüm dünyaya kazandırdıkları bu değerli proje için teşekkür ediyoruz” dedi.