Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

GELİŞMİŞ KORUMA SAĞLAYAN YENİ NESİL UPS

Eaton 9SX UPS, ağ bağlantısı oluşturma, depolama, endüstriyel uygulamalar, medikal uygulamalar ve telekom uygulamalarının yanı sıra IT ve küçük ölçekli veri merkezi altyapıları için yüksek kullanılabilirlik, esneklik ve gelişmiş koruma sağlıyor.

Güç yönetimi şirketi 9SX Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) serilerinin düşük güç değerli modellerinin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) piyasaya sürdü. Yeni modeller, UPS modellerinin mevcut 5-11 kVA ürün portföyünü 700VA ila 6kVA’ya kadar daha geniş bir güç aralığından genişletiyor ve bu yeni modellerin şu anda kule ve rack tipleri mevcut. 9SX ürün grubu Eaton’ın 9130 ürün ailesinde bulunan özelliklere ek olarak aşağıdaki yeni özelliklere sahip:

UPS seviyesinde kWh değerlerini izleyerek enerji tüketimi takip eden enerji ölçümü

Hızlı ve kesin UPS durum güncellemelerini gösteren yeni parametrelere sahip gelişmiş LCD

Ayrıca, 9SX ürün grubu tavsiye edilen batarya değiştirme tarihlerinin bilgisini de gösteriyor. Otomatik Harici Akü Modülü’nün (EBM) tanınması 9SX hakkındaki açıklama yapan Eaton Ürün Müdürü Christophe Jammes, ‘’9SX, 9130 serisinin güçlü yönleri baz alınarak üretildi. Biz, modern IT uygulamaları ve altyapısını destekleyecek yeni özellikler ekleyerek sağlam ve popüler bir ürünü iyileştirdik. Bu, Eaton ve müşterileri için gerçekten önemli bir geçiş oldu, zira 9130 bizim en çok satan çevrimiçi UPS cihazımız ve müşterilerimiz IT ve veri merkezi altyapılarını modernleştirmeyi düşünürken biz de onlara 9SX’e kolayca geçme seçeneği sunuyoruz.

9SX ürün grubu, Eaton müşterilerine en iyi fiyat ve performans oranlarını sunmak için Eaton’ın pazar lideri teknolojilerini bünyesinde bulunduruyor” dedi. 9SX, 0.9 güç katsayısına sahip, bu da bu ürünün ürüne yönelik daha fazla koruma sağlamak için daha yüksek gerçek güç (watts cinsinden) sağladığı anlamına geliyor. Ayrıca, bu ürün dayanıklı topolojisi sayesinde daha da güvenilir olacak şekilde tasarlandı ve güç koşullarını (gerilim ve frekans) sürekli olarak izlemek ve aşırı yük ve UPS’in çalışmaması durumunda otomatik bypass işlemini başlatabilmek için çift çevrim teknolojisini kullanıyor. Sanallaştırmaya hazır Intelligent Power Manager yazılımı ile birlikte kullanıldığında, VMware, vCenter ve Microsoft HyperV gibi sanallaştırma yönetimi platformları üzerinden 9SX’i izlemek ve yönetmek mümkün oluyor. Bu da IT profesyonellerinin otomatik felaket yönetimi politikaları, kontrollü kapama, yük atma ve bulut planlayıcı entegrasyonu gibi güç olayları için politikaya dayalı otomasyonu kolayca yapılandırabilmelerini sağlıyor.