Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

TEHLİKELİ ALANLAR İÇİN YENİLİKÇİ LED AYDINLATMA

EATON

Yeni Eaton Crouse-Hinds series teknolojisi, geleneksel florasan aydınlatmasına kıyasla enerji maliyetlerini yüzde 40’a kadar azaltmaya yardımcı oluyor.

Enerji yönetimi şirketi Eaton, endüstriyel ve tehlikeli alanlarda aydınlatmada en son yeniliği olan Zone 1 ve 2 sertifikasına sahip Crouse-Hinds series CEAG ExLin lineer LED’lerini endüstriye sundu. Patlamaya karşı korumalı LED armatürü, endüstriyel müşterilere geleneksel florasan armatürlere kıyasla önemli maliyet tasarrufu sağlayabilen, yüksek güvenilirliğe sahip enerji tasarruflu aydınlatma sağlıyor.

Eaton IEC pazarlama direktörü Andrew Agan, “Zorlu ve tehlikeli ortamlar için geniş bir çözüm portföyü ile Eaton, müşterilerin tesislerini modernleştirmelerine, kesintisiz operasyonları ve artırılmış üretkenliği desteklemelerine yardımcı olmak için derin bir uzmanlık uyguluyor. Yeni CEAG ExLin LED lineer armatürlerimiz ile endüstriyel müşteriler, aydınlatma sistemlerinin ihtiyaç duyduğu toplam maliyeti, enerji verimliliğini ve bakımını iyileştirebilirler” dedi.

Eaton’ın zorlu ve tehlikeli alanlar için geniş kapsamlı çözümlerinin bir parçası olan ExLin armatürleri, patlayıcı ortamlarda kullanılan ekipman için Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) ve Avrupa Birliği (IECEx ve ATEX) standartlarına uygundur. Eaton’ın ExLin LED lineer armatürleri, 2×18 watt (W), 2x36W ve 2x58W tehlikeli alan florasan armatürlerinin yerini almak üzere tasarlandı. ExLin hafif ve -40 santigrat derece (ºC) ila 55ºC .alışma sıcaklığına sahip. Ek olarak, Eaton’ın özel optiği, gereken armatür sayısını azaltma potansiyeli ile gerektiğinde ışığı sağlamak için ışık dağılımını iyileştiriyor.