Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

GELECEĞİN PERAKENDE ALTYAPISINI DESTEKLEYEN ÇÖZÜM

SCHNEIDER

Schneider Electric ve Scale Computing gerçekleştirdikleri iş birliği ile perakende sektörünün edge altyapıları alanında yaşadığı zorluklara çözüm sunuyorlar. İki şirket yenilikçi çözümlerini bir araya getirerek perakende alanında Nesnelerin İnterneti modernizasyonu için gereken güvenilirlik, destek ve sadeliği sağlıyorlar. Bu iş birliği ile kullanıcılar güvenli, kapsamlı ve tam sertifikasyonlu bir altyapıya kavuşuyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümü için çözüm üreten Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti (IoT) ile birlikte perakende sektöründe yaşanan zorluklara güvenilir ve kapsamlı bir çözüm sunmak üzere Scale Computing ile iş birliği gerçekleştirdi. Bu kapsamda şirketin EcoStruxure Micro Data Centers çözümleri Scale Computing HC3 Edge sanallaştırma platformu ile birlikte sunulacak. Edge bilişimi her büyüklükteki kuruluş için daha ulaşılabilir ve uygun maliyetli hale getirmek için tasarlan Scale Computing HC3 Edge ile birlikte Schneider Electric EcoStruxure Micro Data Centers çözümleri perakende sektörünün tüm mağaza içi operasyonlarını optimize etmelerine ve müşteri deneyimini iyileştirmelerine yardımcı olacak.

KRİTİK İŞ UYGULAMALARINI DESTEKLEYEN ÇÖZÜM

Tam entegre ve kuruluma hazır halde gönderilen bu sertifikalı çözüm, çalışma süresini ve dayanıklılığı maksimize ederken perakende kritik iş uygulamalarının korunmasını sağlayan eksiksiz bir IT altyapısını güvenli ve bağımsız bir ortamda sağlıyor. Scale Computing HC3 Edge entegrasyonu ile izole perakende lokasyonlarının kritik iş uygulamalarını daha iyi destekleyen ve kendi kendini yöneten mikro veri merkezlerine dönüştürülmesi planlanıyor.

Bu iş birliğini değerlendiren Schneider Electric Güvenli Enerji Bölümü, Gelişmekte Olan İşlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jim Simonelli; “Günümüzün fiziksel mağazaları, mağaza içi satın alma deneyimini kolay ve etkileşimli hale getiren Edge bilişim çözümlerine ciddi şekilde yatırım yaparak rekabet güçlerini koruyorlar. Mikro veri merkezleri ise kaynağa daha yakın veri işleme gerektiren bu yeni dalga uygulamaları desteklemek için perakendecilerin tercih ettiği entegre çözüm haline geliyor. Scale Computing HC3 Edge perakende çözümünün Schneider Electric EcoStruxure Micro Data Centers içinde sağlanması ile perakendecilerin IT ortamları uygulamalarına dair mevcut ve gelecek ihtiyaçlarını şimdiden karşılıyoruz ve onları bu yolculukta destekliyoruz” dedi.

Scale Computing CEO’su Jeff Ready ise; “Scale Computing HC3 Edge perakende çözümü, kullanıcıların Edge ve uzak altyapılarını güncellerken yaşadıkları çeşitli sorunları çözmek için geliştirildi. Scale Computing HC3 Edge’in Schneider Electric EcoStruxure Micro Data Centers’la birlikte sunulmasıyla perakendeciler, mağazaların modernizasyonu ve müşteri deneyiminin iyileştirilmesinde sınıfının en iyisi olanaklara oluyor” dedi.

Scale Computing’in patentli teknolojisi izole lokasyonları Edge bilişim için tek biçimli ve kendi kendini yöneten mikro veri merkezlerine dönüştürmenin yanı sıra mağazaların IoT modernizasyonu için gereken destek, güvenilirlik ve sadeliği sağlıyor. Ürün, perakendeciler için uygulamalarını satış noktasında çalıştırabilecekleri, ayrıca bina yönetimi, güvenlik, stok yönetimi, varlık yönetimi ve diğer uygulamalarını kullanabilecekleri tek bir platform sağlıyor.

Scale Computing HC3 Edge, EcoStruxure Micro Data Centers birlikte kullanım sertifikası sağlıyor, konfigürasyon ve dağıtım sürelerini azaltıyor. Ayrıca Schneider Electric’in uzaktan izleme olanakları sağlayan ve APC Smart-UPS Lityum İyon Kesintisiz Güç Kaynağı ile birlikte kullanıldığında saha servis işlemlerini yaklaşık %50 azaltan yeni nesil veri merkezi altyapı yönetimi (DCIM) platformu EcoStruxure™ IT ile birlikte kullanıldığında yönetim operasyonu çok daha kolay bir hale geliyor.

Bunların yanı sıra perakendeciler Schneider Electric’in 7/24 uzaktan izleme ve sorun giderme desteği olan uzman hizmet ofisi EcoStruxure Asset Advisor’dan faydalanabiliyorlar.

Scale Computing HC3 Edge perakende çözümü ile kullanıcılar kritik Edge bilişim kaynaklarını, sahada IT desteği ve izleme gereksinimi olmadan uzaktan yönetebiliyor. Çözümün sunduğu diğer avantajlar ise şöyle;

  • Hızlı kurulum: Kullanıcılar web tarayıcılarını hızlı bir şekilde uzak sistemlere bağlayabiliyor, stokları ve sanal makinelerini tek bir yönetim arayüzünden yönetebiliyorlar. Böylece güncellemeler uzaktan yönetilebiliyor ve zamanında dağıtım sağlanıyor.
  • Daha fazla güvenlik: Ultra-güvenlik kapsama opsiyonları ve uzaktan güvenlik izleme ve denetimi ile cihaz düzeyinde siber güvenlik sunuluyor.
  • Standardizasyon: Standart, entegre edilmiş ve doğrulanmış mimariler dağıtımın hızlı ve uygun maliyetli olmasını sağlıyor.
  • Uygun maliyet: HC3 Edge yazılımında ilave lisans maliyeti yok. Buna yedekleme ve geri kurtarma da dâhil.