Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

AKSA JENERATÖR GLOBAL OIL&GAS FUARI VE KONYA İNŞAAT FUARI’NA KATILDI

Aksa Jeneratör

Aksa Jeneratör, bu yıl 125’incisi gerçekleşen Çin İthalat ve İhracat Fuarı (Canton Fair), Shangai Power, Orta Asya’nın stratejik özelliğe sahip Kazakistan’ın Atyrau şehrinde Global Oil&Gas Fuarı ve Konya İnşaat Fuarı’na katıldı.

On yılı aşkın süredir Çin’in Çangcou şehrinde jeneratör üretimi yapan ve 2012 yılında yüksek kapasiteli fabrikasını Çin’de açan Aksa Jeneratör, iş cirosu bakımından en büyük ticaret buluşması, Çin İthalat ve İhracat Fuarı’na yenilikçi ürünleriyle katıldı. 20 binin üzerinde satıcıyla yaklaşık 100 bin alıcıyı buluşturan fuarda, katılımcılar ürünlerini denizaşırı alıcılarına tanıtma imkanı yakaladı.

Aksa Jeneratör ayrıca; Çin’in Shangai şehrinde düzenlenen Shangai Power, Kazakistan’ın Atyrau şehrinde konumu ve enerji kaynaklarına yakınlığıyla Orta Asya’nın stratejik öneme sahip ilk ve tek olan Global Oil&Gas Fuarı ile Konya’da yapı sektörünü bir araya getiren Konya İnşaat Fuarı’na da katıldı. Birçok ülkeden sektör temsilcisini bir araya getirerek alanında bölgenin en önemli buluşmaları sayılan bu fuarlarda; Aksa Jeneratör yenilikçi ürünleriyle ziyaretçilerini ağırladı.

Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, “Birçok ülkede düzenlenen ve farklı sektörleri bir araya getiren uluslararası fuarlarda yer almak bizim bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor.

Yurtdışında yapılan bu tarz fuarların hem sektöre hem de ülkemize çok büyük katkılar sağladığına inanıyorum. Dünyanın ikinci büyük ekonomisi arasında yer alan Çin, Orta Asya’nın stratejik özelliğe sahip Kazakistan ve ülkemizin değerli şehri Konya’da düzenlenen fuarların elektrik ve enerji sektöründe iş yapmayı hedefleyen firmalar için kaçırılma- ması gereken bir fırsat. Yenilikçi ürünlerimizle katıldığımız bu fuarlarda bir Türk firması olarak beklentimizin üzerinde ilgi görüyoruz bu da bizi çok gururlandırıyor. Biz de Çin’in en büyük jeneratör ihracatçısı olarak, sektörde stratejik öneme sahip bütün fuarlara katılmaya çalışıyoruz” dedi.