Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

DANFOSS ARTEMİS INTELLIGENT POWER İLE ANLAŞTI

Danfoss, hidrolik sistem gelişim çözümü sunan İskoçya merkezli, AR-GE ve mühendislik şirketi Artemis Intelligent Power Ltd. (AIP) ile anlaşmaya vardı. Edinburgh kentinde bulunan şirketin çoğunluk hissesini satın alan Danfoss, AIP’nin Dijital Deplasman® teknolojisini de anlaşmaya dahil ettiğini duyurdu. Yeni satın alma işlemi, Danfoss’un müşterileri için verim, kontrol ve tasarım esnekliğine sahip hidrolik pompa ve motor sistemlerini geliştirecek.

Danfoss Dijital Deplasman teknolojisine dayalı ürünleri piyasaya sunmak için Edinburgh’da bir üretim tesisi kuracak ve Edinburgh’u bu teknoloji için bir Mükemmeliyet Merkezi olarak kullanacak. Danfoss Güç Çözümleri Başkanı Eric Alström, “Teknolojide liderlik, yenilik hızı ve çekirdek üründe verim ve kontrol kıstasları konularındaki azmimiz göz önünde bulundurulduğunda AIP, bize stratejik olarak uyumlu. Dijital Deplasman® teknolojisi Danfoss’a yenilikçi Danfoss ürün ve sistemleri geliştirip piyasaya sunma konusunda rekabet gücü katacak” dedi. Artemis Intelligent Power (AIP) ve Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile kurulacak ortaklığın çoğunluk hissesi de Danfoss’a ait olacak. Danfoss Güç Çözümleri AR-GE Başkan Yardımcısı Jeff Herrin, “Danfoss Güç Çözümleri ile AIP, Dijital Deplasman® teknolojisini geliştirmek için çabalarken uzun yıllar boyunca yakın bir ilişki içinde oldu. Hem AIP hem de MHI ile olan bu yeni iş birliği sayesinde iş ve ürün geliştirme faaliyetlerimizin hızı ve kapsamı artacak. AIP’nin ve ilgili teknolojilerinin tam potansiyeline ulaşmasını sağlamak için MHI tarafındaki çalışma arkadaşlarımızla da yakın bir iş birliği içerisinde olmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

AIP şirketinin Yönetici Direktörü Niall Caldwell, “Teknoloji ve ekibimizin, Danfoss çözümlerinin önemli bir parçası olarak kabul görülmesi bize büyük bir heyecan veriyor” dedi.