Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

Schneider Electric ‘Türkiye İmsad Geleceğe Yatırım Ödülleri’nde Sosyal Alan’da Birinciliğe Layık Görüldü

Schneider Electric

Schneider Electric, sürdürülebilir bir gelecek için uluslararası çapta yürüttüğü Enerji Üniversitesi ile Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’nde, Sosyal Alan kategorisinde Birincilik elde etti.

Şirket, 2009 yılında başlattığı Enerji Üniversitesi online platformu üzerinden, 13 dilde, 200’u aşkın konuda eğitim sunuyor. Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Türkiye İMSAD tarafından sürdürülebilirlik alanındaki iyi uygulamaların ödüllendirilmesi için gerçekleştirdiği ‘Geleceğe Yatırım Ödülleri’nden Birincilik ödülünü aldı. Şirkete, Sosyal Alan kategorisinde bu başarıyı getiren proje ise Enerji Üniversitesi oldu. Schneider Electric’in 2009 yılından bu yana uluslararası çapta yürüttüğü Enerji Üniversitesi 13 dilde, 200’u aşkın ücretsiz kurs ile hem profesyonellere hem de gençlere enerji verimliliği, bina kontrolü ve otomasyon, aydınlatma, HVAC, veri merkezleri, endüstriyel sistemler, elektrik sistemleri, sağlık hizmetleri gibi konularda kapsamlı bir eğitim sağlıyor. Açıldığı günden 2017 yılı sonunda tüm ülkelerde 679,228 kullanıcıya ulaşan Enerji Üniversitesi’nden toplamda 1,098,390 eğitim verildi.

Türkiye İMSAD tarafından Birinciliğe layık görülmenin Enerji Üniversitesi’nin başarısını bir kez daha kanıtladığını dile getiren Schneider Electric Türkiye, İran ve Orta Asya Pazarlama İletişimi Müdürü Burcu Mungan; “Enerji eğitimi, daha sürdürülebilir ve verimli bir gelecek oluşturmak ve daha sağlıklı bir gezegene sahip olmak acısından kritik bir öneme sahip. Schneider Electric olarak biz de müşterilerimiz ve Enerji Üniversitesi katılımcılarına, küresel uzmanlığımız ve deneyimimizle harmanlanmış bir içerik sunarak kendilerini geliştirmeleri ve bu alana liderlik etmeleri konusunda rehberlik sağlıyoruz. 9 yıldır istikrarlı bur şekilde yürüttüğümüz projemizin Türkiye İMSAD tarafından ödüllendirilmesi de bizi bu çalışmalarımızı sürdürme konusunda cesaretlendirdi” dedi.