Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

MRG EFFITAS ONLINE FİNANSAL GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ TEST EDİLDİ

Eset

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in çok katmanlı güvenlik programı ESET Internet Security, MRG Effitas Online Bankacılık Ödülü’nü kazandı. Sektörün fiili standardı olarak kabul edilen bu ödül, finansal tehditlere karşı güvenilir çözümleri belirliyor.

Online bankacılık ve e-ticaretin gittikçe yaygınlaştığı günümüzde sektöre dair tehtidler de sürekli artıyor. İngiltere’de yayınlanan bir raporda siber korsanlar, 2018 yılının ilk altı ayında banka müşterilerinin 500 milyon poundunu dolandırdı. Siber güvenlik sağlayıcıları, potansiyel tehditleri azaltmak için çözümler sunarak büyüyen bu endişelere hızlı bir şekilde yanıt veriyor.

TESTLER NASIL YAPILDI?

İngiltere merkezli bağımsız IT güvenliği test ve danışmanık kuruluşu MRG Effitas, piyasada yer alan geniş çözüm yelpazesini sıralamak amacıyla, dört çeyrek boyunca yaygınlaşmış finansal kötü amaçlı yazılım ve botnetler kullanarak finansal güvenlik çözümlerini test etti. Bu testler, uygun koşullar oluşturularak üzerinde aktif finansal zararlı yazılımlar bulunan bilgisayarlarda, güvenli tarayıcıların online bankacılık ve elektronik alışveriş işlemlerini koruyup koruyamadıklarını analiz etti. Güvenli tarayıcılar, zararlı yazılımların kredi kartı bilgilerini çalmalarını ya da online bankacılık işlemlerini değiştirmelerini önleyebilmesi gerekiyor.

GÜVENLİ İNTERNET BANKACILIĞI ÇÖZÜMÜ

MRG Effitas, bu testler kapsamında günlük web kullanıcılarına kapsamlı koruma çözümü sağlayan ESET Internet Security‘yi de analiz etti. “Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması” da dahil olmak üzere son derece gelişmiş bir dizi özellik sunan yazılım, kullanıcıların güvenli bir şekilde online ödeme yapabilecekleri ve internet bankacılığı kullanırken veya web tabanlı kripto cüzdanlara erişirken otomatik olarak korunabilecekleri, özel güvenliğe sahip bir tarayıcı içeriyor. Yazılım, güvenli işlem yapılabilmesi için klavye ve tarayıcı arasındaki iletişimi şifreliyor ve bir bilgisayardaki tuş vuruşlarını kaydetmek için kullanılan keylogger yazılımlarına karşı da koruma sağlıyor.

Ödülü değerlendiren ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, “ESET’in güvenlik çözümleri, bankacılık ve diğer finansal tehditleri aktif olarak takip eden dünya çapındaki araştırma ekiplerimizin uzmanlığıyla desteklenmektedir. Bu, şirketimizin güncel tehdit trendlerine ve onların değişen türlerine karşı ön planda olduğu ve bu doğrultuda kullanıcıları korumak amacıyla en iyi yazılımı geliştirebileceği anlamına geliyor. ESET olarak kullanıcıları mümkün olan en yüksek seviyede korumaya çalışmaktayız ve üst düzey araştırma ile uzman bilgisi sayesinde kullanıcıları en tehlikeli tehditlere karşı koruyan ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz. Finansal güvenlik tehditleri giderek karmaşıklaşıyor ve MRG Effitas Online Bankacılık Ödülü gibi kriterler, ESET ürünlerinin son derece zorlu olan siber güvenlik alanındaki kalitesini gösteriyor” dedi.