Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

TEST-ÖLÇÜ

Test-ölçü cihazları, uluslararası standartlara tam bir uyum içerisinde üretiliyor. Standart dışı cihazlar, yanlış rakamsal değerler vereceği için işletmeleri ciddi zarara uğratabilir. Multifonksiyonel testölçü cihazlarının piyasadaki hakimiyetinin her geçen gün arttığı sektör gelişmeye devam ediyor. Ölçü aletleri özellikle elektrik-elektronik işlerinde uğraşan profesyonellerin tercih ettiği cihazlardır. Elektronik devre üzerinden geçen akım, voltaj ve amper gibi değerleri ölçmek için ilgili ölçü aletine ihtiyaç duyululur. Ölçüm değerlerinin doğruluğu ve güvenilirliği, sapma oranları, kalitesi, ergonomi ve kullanım kolaylığı gibi kıstaslar işin doğru yürütülmesi için önemli bir detaydır.

GÜVENİLİR ÖLÇÜM

Eğer ölçü aletinizin değerleri doğru ölçemez ise bu durum çok ciddi sorunlara yol açabilir. Yanlış değerler ile yapılan işlemler elektronik devreye ciddi hasarlar verir ve daha da büyük bir problem yaşanır ve devreleri kullanılmaz hale getirebilir. Bu açıdan ölçü aletlerinin güvenilir olması gerekir. Ölçü aletlerinin ergonomisi de kullanıcı açısından önemlidir. Eğer kullandığınız ölçü aletindeki değerleri kolay okumanızı sağlayacak bir ayak yok ise bu çalışmalarınızı zorlaştırır. Ya da ölçü aletiniz yardım olmaksızın tek başınıza kullanamayacağınız bir alet ise bu da işinizi zorlaştırır.

TASARIM ÖNEMLİ

Tasarımları, güvenilirlikleri ve ergonomileri ile kusursuz ölçüm yapmanızı sağlayacak ölçü aletleri tercih edilmeli. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ölçümleriniz daha net ve sağlıklı olacak ve bu kapsamda yaptığınız işlemlerin kalitesi de aynı doğrultuda artış gösterecektir.