Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

ESET, GOOGLE PLAY’IN KORUYUCULARINDAN BİRİ OLDU

ESET, Google’ın Uygulama Savunma Birliği’nin (App Defense Alliance) kurucu üyesi oldu. ESET böylece Google Play Store’daki mobil uygulamaları proaktif olarak koruyan teknoloji öncülerinden biri haline geldi.

ESET, Google Play Store’u daha güvenli hale getirmek üzere yapılan araştırmalara öncülük etmek üzere oluşturulan App Defense Alliance yani Uygulama Savunma Birliği’nin kurucu üyelerden biri oldu. Çalışmalarına geçen yılın son aylarında başlayan Uygulama Savunma Birliği, Google’ın öncülüğünde ESET’in yanı sıra Zimperium ve Lookout gibi güvenlik şirketlerini bir araya getiriyor.

GOOGLE CHROME CLEANUP’TA DA ESET VAR

Bu birliktelik, ESET’in Google ile mevcut iş ortaklıklarını da tamamlayan nitelikte. Google Chrome kullanıcılarını olası tehditlere karşı uyaran Google Chrome Cleanup’ta da ESET’in Google ile işbirlikleri var. ESET ayrıca Google Cloud’un bir bölümü olan Chronicle’in entegrasyon çalışmalarında da yer alıyor.

Benzersiz bankacılık truva atlarının ve fidye yazılımlarının keşfiyle ESET, Android mobil cihazlarını hedef alan en karmaşık tehditlerden bazılarını belirlemeye yardımcı oldu. Bu önemli iş ortaklığı sayesinde ESET araştırma ekipleri, tüm uygulamaların analiziyle yakından ilgilenecek ve Google Play Store kullanıcılarını proaktif olarak korumaya yardımcı olacak.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Bu iş birliğinin parçası olarak ESET, zararlı veya istenmeyen olarak belirlediği uygulamalar konusundaki bulgularını, uygulama henüz Google Play Store’da yayımlanmadan önce Google ile paylaşacak. Zaten Uygulama Savunma Birliği’nin birincil hedefi de bu. Birlik, zararlı olan uygulamaların listelenmeden önce tespit edilmesine ve böylece Google Play Store’un güvenliğinin sağlanmasına odaklanıyor. ESET, ödüllü tarama motorunu Google Play Store’da uygulama listelemeye yönelik uyumluluk sürecine entegre edecek.

KAYNAKTA KORUMAYI AMAÇLIYORUZ

ESET Küresel Güvenlik Elçisi Tony Anscombe, işbirliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Güvenlik açıklarını tespit etmek için gösterdiğimiz çabalarımız, milyarlarca tüketiciyi ve işletmeyi kaynakta koruma amaçlı, tam teşekküllü ve proaktif bir girişime dönüştü. Tehdit araştırmaları konusunda ESET her zaman ön planda olmuştur. ESET ve diğer Uygulama Savunma Birliği üyeleri, tehditleri ortadan kaldırmak ve Android kullanıcılarına siber suçluların bir adım ötesinde olma konusunda yardımcı olmak için Google’a gereken desteği sağlayacaktır.”

GOOGLE: EKOSİSTEMİMİZDEKİ KORUMAYI ARTIRACAK İŞBİRLİĞİ

Google Android Güvenlik ve Gizlilik Başkanı Dave Kleidenmacher ise, “Google yıllarca hem işletmeleri hem de çevrimiçi tüketicileri korumak amacıyla siber güvenlik topluluğunun üyeleriyle kapsamlı çalışmalar yaptı ve şimdi bu iş birliğinin son örneğini görüyoruz. Siber güvenlik sektörünün ESET gibi saygıdeğer bir üyesiyle iş ortaklığı yapmak, Google Play ekosistemindeki korumayı artıracaktır” şeklinde konuştu.