Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

FIT 18 Fuarı Hakkında

[kutusol=11548] FIT Fuarı’nı çok enteresan buldum çünkü özellikle yola çıkarken birtakım düşünceleriniz vardı fuar organizasyonu olarak. Biz de bunlara katıldık, doğru bulduk. İzmir’de böyle bir fuarın yapılması çok farklı ve doğru bir yaklaşımdı. Burayı alan olarak seçme argümanlarınız çok doğruydu. Gelmeden bunun doğruluğunu sağlayamazdık ama geldikten sonra bunun doğruluğunu sağladık. Bu alana böyle bir fuarı getirmek çok akıllıcaydı. Özellikle Türkiye’nin dört bir tarafından buraya geliyorlar çünkü geliş kolay, havaalanına çok yakın. Bizim açımızdan fuar amacına ulaşmıştır. Bizim açımızdan bakarsak buradaki yapmış olduğumuz görüşmelerden son derece memnunuz. Özellikle B2B randevu sistemi daha da gelişecek. Fuara randevuyla gelen kişilerin belli bir saatte, belli bir konuda gelmesi ve bizim de belli bir hazırlık yaparak onlarla görüşmenin çok doğru bir fuarcılık yaklaşımı olduğunun inancındayım.

ELİMKO

Malik AVİRAL

Fuar bizim için çok verimli geçti. Daha önce yüz yüze tanışma fırsatı bulamadığımız firmalarla tanışma şansı elde ettik. Kendi müşterilerimize de yeni teknolojilerimizi anlatma olanağı yakaladık. Fuar başlamadan yaklaşık bir hafta önce randevularımız elime ulaşmıştı. B2B görüşmelerimizi o firmalarla yaptık. Fuar bittikten sonra da bizimle çalışmak istediklerini söylediler, bizim açımızdan çok verimli geçti B2B görüşmeler. Yeni fırsatlar yakaladık ve portföyümüz genişledi.

ENEL

Dilek GANİOĞLU
Satış Yetkilisi-Enerji Sistemleri
Mühendisi

Fuarda Endüstri 4.0’a çok uygun bir müşteri profili hazırlanmış. Bizim de müşterilerle buluşmamıza vesile olduğu için oldukça faydalı bir fuar oldu. Uzun bir süre sonra fuara katıldık, yaklaşık 5 senelik bir firmayız ve beşinci senemizde katılıyoruz ve oldukça iyi tepkiler alıyoruz. Hedef müşterilerin bizi ziyaret etmesi oldukça faydalı oldu. Onların ihtiyaçları doğrultusunda kendi çözümlerimizi sunduk yerinde ve malzemelerimizle birlikte. B2B görüşmeler bu açıdan çok faydalı oldu.

İDEA

Murat SARI

Elektrik Mühendisi

Öncelikle İzmir’i yeni bir alan olarak seçtiğiniz için, fuara Ege Bölgesi’nden çok ciddi katılım var. B2B görüşmelerimiz de iyi geçti. Özellikle bizi tanıyan eski müşterilerimizle tekrar görüşmek faydalı oldu. Bir de Ege Bölgesi’ndeki firmalarımız yeni müşteri adaylarımızla yerinde görüşmek bizim için olumlu geçen bir bölüm oldu.

ENELSAN

Ertan SÖYLEMEZ Genel Müdür

FIT’18 bizim için gayet verimli geçti. B2B görüşmelerden istediğimiz verimi aldığımızı düşünüyorum. Ayrıca farklı görüşmeler sağladık. İzmir, Manisa, Aydın gibi şehirlerden farklı müşterilerle tanıştık. Bu yüzden B2B görüşmeler gayet yeterliydi çünkü bölgesel olarak insanlar fuara daha fazla ilgi gösteriyorlar hem de birebir ilişki kurmamız daha kolay oluyor bence B2B görüşmeler gayet iyiydi.

ENTEK OTOMASYON

Emre AKDEĞİRMEN Pazarlama İletişim Müdürü

Beklediğimden daha verimli bir fuar zamanı geçirdik. Tek salon olmanın avantajıylada müşteriler fazla yorulmadan tüm salonu gezip stantlarda fazla zaman geçirebildiği için güzel bir fuardı. Organizasyonda eksikliğin olmaması da güzeldi. Firmam için faydalı oldu. Önümüzdeki yılda tekrar katılmayı planlıyoruz. İstanbul fuarlarında görüşme fırsatı bulmadığım bizim için kilit noktada olan firmalarla iletişim kurma olanağı yaratıp detaylı görüşmeler yaptık. Organizasyonda yer alan ekibinize teşekkür eder, yeni fuarlarda görüşmeyi ümit ederiz.

IRON

Memnun kaldığımız bir fuar oldu bizim için. Özellikle yerli bir firma olduğumuzdan dolayı, yerli ürünlere ve yerli teknolojilere ciddi bir rağbet olduğunu gördük. Memnun kaldığımız diğer konu da B2B görüşmeler. Oldukça nitelikli insanlara ulaşıldı. Bunun artarak devam etmesini istiyoruz önümüzdeki dönemler için.

GMT

Osman Ergin KARAYER

Dağıtım Kanalları Koordinatörü

Bizim için umduğumuzdan daha iyi bir fuar oldu. İzmir bu tip fuarlara şimdiye kadar pek açık değildi, yeterli katılımın sağlandığı fuarlar olmadı. FIT’18 ise ne istediğini bilen ve bizim aradığımız insanların ziyaret ettiği bir fuar oldu. 80’in üzerinde randevulu ziyaretimiz oldu. B2B görüşmeler bu anlamda iyi geçti. Bu bakımından Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık’a teşekkür ediyoruz.

HİDROPAR

Semih KUMBASAR Genel Müdür

Genel olarak başarılı bir fuardı. Fuar alanı iyi bir seçim olmuş. Fuar organizasyonu, katılımcılar ve ziyaretçiler kaliteliydi. Bizim için verimli geçtiğini söyleyebilirim.

IGE-XAO

Aydın ÇIKIN

Türkiye Ülke Müdürü

İzmir’de ilk defa yapılmasına rağmen fuardan beklentilerimizi karşıladığını düşünüyorum. B2B görüşmeler, ziyaretçi tarafı ve firmaların katılımı bizim için faydalı oldu. Önümüzdeki yıllarda
daha da faydalı olacağını düşünüyorum.

ICONTECH

Evren SEKİTMEN
Genel Müdür

Fuar genel olarak iyi geçti. İlk yıl olmasına rağmen ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulduk. Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nın bir sonraki yılda devam etmesini umuyoruz.

BİLGİ ELEKTRONİK[kutusag=11549] 

Şebnem ORAL

İnsan Kaynakları Müdürü

Fuar beklentilerimizi karşıladı. Yeni yapılan bir fuar olmasına rağmen bizim için güzel geçti. B2B görüşmeler bizim için faydalı oldu. İzmir’de önemli müşterilerimiz vardı onlarla görüşme fırsatı bulduk. Bizim için müşterileri kendi evinde görüşmek ve ağırlamak çok güzeldi. Ürünlerimizi inceleme fırsatı buldular. B2B sistemi bize göre çok rahatlatıcı bir sistem oldu ve bu sistemden memnunuz.

KARDEŞ ELEKTRİK

ALİ KURT
Pazarlama Sorumlusu

Çok başarılı bir fuar geçirdik. Daha önce de İzmir’de fuar deneyimimiz olmuştu ve ziyaretçi getirmek zor oluyordu. FIT’18 Fuarı’nı bu konuda başarılı buldum. Beklediğimizden çok daha fazla ziyaretçi geldi. Profesyonel bir şekilde ilgili insanları getirmeyi başardınız. Fuarın son günü bile hareketli geçti. Yaklaşık iki yüze yakın ciddi olarak ilgilenen B2B görüşmeler yaptık. Beklentimizin çok üstünde geçti açıkçası sunduğunuz B2B görüşme fırsatı.

LEROY SOMER

Ceyhun İNSEL
Ülke Müdürü

Mekatronik Mühendisleri Derneği olarak gayet verimli ve güzel bir fuar geçirdiğimizi düşünüyorum. Özellikle fuar öncesinde vermiş olduğunuz kartvizitlik defteri sayesinde standımıza gelip bizlerle konuşan ve kartvizit bırakan kişilerle fuar sonrasında daha sağlıklı bir iletişim kurmamızı sağladığınız. Seneye düzenlenecek olan FIT Fuarı’na şimdiden katılım talebimizi iletmek isteriz. Fuar öncesinde yapmış olduğunuz sistem sayesinde birebir görüşmelerimiz gayet verimli ve güzel geçti. Görüşmeler neticesinde güzel iş birlikleri ortaya çıktı.

MEKATRONİK MÜHENDİSLERİ DERNEĞİ

FIT’18 oldukça yoğun ve güzel geçti. Teknik konulardaki yetkililer yoğun bir ilgi gösterdiler. Olumlu geri dönüşler aldığımız fuarda istediğimiz verimi aldığımı düşünüyorum. Yoğun bir B2B görüşme programımız vardı. Firmalar da kendilerine ayrılan zamanlarda verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

MET İLERİ TEKNOLOJİLERİ

Murat MERDİN

Genel Müdür

Fuar bizim için hedeflediğimiz seviyeye ulaşmıştır gerek kişi gerekse firmalar olarak uygun diğer sektörlerden de katılım sağlanması yerinde olur. Özellikle ağır sanayi işletmelerini cazip yöntemler uygulanıp, gerekirse sektörel bölünme yapılabilir. B2B görüşmelerimizde yararlı iletişim sağlandı, bu tür görüşmeler geliştirilmeli farklılık yaratılmalı diye düşünüyorum.

MGG MAKİNA

İkinci ve üçüncü gün çok iyi bir katılım vardı. Genelde bölge sanayicilerinin ve makine imalatçılarının katılım gösterdiği bir fuar oldu. Önümüzdeki yıllarda hem katılımcı firmaların hem de ziyaretçi sayısının artacağını düşünüyorum. Biz genelde bölge firmalarıyla irtibatlı bir firmayız ama yeni müşteri adaylarımızla da görüşmelerimiz oldu. İleride de B2B görüşmelerinin artacağına inanıyorum.

MITSUBISHI ELECTRIC

Önder ERKAPLAN

Ege Bölgesi Bölge Müdürü

Fuara katılırken belirlediğimiz hedeflerimizin hepsine ulaştık. Firmamız için oldukça başarılı bir fuar geçirdik. Aydınlatma otomasyonunun yanı sıra, endüstriyel aydınlatma armatürleri, LED yüksek tavan armatürleri ve projektörlerimiz, yoğun ilgi gördü. Şantiye mobilizasyonuna dikkat [kutusol=11550] çektiğimiz kombinasyon panoları bölümü, prizlerin yanı sıra kilitli prizler ve mobil kombinasyon panosu ile birlikte yine yoğun ilgi gören ve hiç boş kalmayan sergi alanımızdı. Scada ile gerçek ölçümlerin gösterildiği enerji izleme ve sayaç (faturalandırma) otomasyonumuz, özellikle endüstriyel tesislerden gelen ziyaretçilerimizin ilgi odağı oldu. Toprak kaçak akım koruma ürünlerimizin ve uygulamalarımızın tamamının sergilendiği uygulama panosu, bu konuda sorun yaşayan firmaların ilgisini çekerken, uygulama yapan firmaların da yoğun ilgi gösterdiği bölümlerden birisiydi. B2B görüşmelerinin karşılıklı fayda sağlaması, katılımcı olarak bizler ve ziyaretçi olarak yeni iş ortaklarımızla her zaman uzun soluklu ilişkiler kurmasını sağlamaktadır. Bu vesile ile başta stand ziyaretçilerimize ve FIT organizasyonu ile bizleri buluşturan Bileşim Yayıncılık’a tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

NOVSEN

Metehan KAPLAN

Satış Müdürü

FIT’18 bizim beklentilerimizin üstünde geçti. Özellikle ilk iki gün çok verimliydi. Normalde fuarlarda ilk gün çok bir yoğunluk olmaz ama müşterilerimizden de aldığımız tepkiye göre fuar kompakt ama çok etkili bir fuar. Fuarın daha büyük olması yönünde bir talep var. B2B görüşmelerimiz de çok iyi geçti. Ayakta olan, o an gerçekleşen görüşmelerden daha iyi geçti. Gelen müşterilerimiz önemli bilgiler ve önemli projeler sundu. Daha önceden planlanan B2B görüşmeler sayesinde çok yoğun bir fuar geçirdik. Belli bölümlerindeki insanlarla tanıştığımız, iş yaptığımız şirketlerin yetkilileriyle tanışarak ileriye yönelik görüşmeler gerçekleştirdik. Diğer illerimizde de bu fuarın düzenlenmesini istiyoruz.

OPTİMUS DORUK

RTS Robot ailesi olarak bu bölge için çok önemli bir fuar olduğunu düşünüyorum. Robotik anlamda yenilikleri bölge halkına göstermek ve onlardan gelecek olan dönüşlerin bize çok şey kattığını düşünüyorum. Orta ve büyük ölçekli birçok firmaya ulaştığımıza inanıyorum. Bileşim Yayıncılık’a çok teşekkür ediyoruz. B2B görüşmeler Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık’ın kattığı ekstra bir konsept olarak görüyorum. Bizim ulaşamadığımız birçok firmayla görüşme şansı elde ettik. Bizim için çok faydalı oldu.

RTS ROBOT

Ahmet ŞENNAZ

Teknik Satış Mühendisi

Fuar bizim için gayet verimli geçti. Mevcut müşterilerimizin de bizi ziyaret etmesi bizim için önemli. Bizim hitap ettiğimiz firmalar genelde fabrikalar ve B2B görüşmelerini onlarla verimli bir şekilde yaptık. Bizim için efektif bir görüşme biçimi oldu. Müşterimiz olan firmalar yaptığımız diğer projeleri de görme fırsatı buldular.

SİSKON

Muvaffak AMASYA

Genel Müdür

Beklediğimizden çok daha yoğun bir ilgi var. Ege Bölgesi çok daha fazlasını hakkediyor bizce. Önümüzdeki yıllarda bu fuarın İstanbul’da yapılan fuarlara iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum. B2B görüşmelerinin biraz daha sistematik hale gelmesini öneriyoruz önümüzdeki seneler için. İlk defa yapılmasına rağmen organizasyon güzel ve daha da iyileştirilerek çok daha güzel sonuçlar alacağınız kanaatindeyim. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

STAUBLİ

Kerem KEÇECİ
Gıda ve Paketleme Uygulamaları Uzmanı

Bizim için çok çok iyi geçti. Beklentilerimiz zaten yüksekti fuarda beklentilerimizin de ötesinde verim aldık. Umarım fuar her yıl devam eder. Bizim için en verimli kısımlarında biri de B2B görüşmeler. 600 net müşteri ile görüşme sağladık.

VARITEC

İzmir ve yakın iller için bir eksikliği gideren fuarınız bölge müşterilerimiz ve potansiyel müşteriler ile görüşme fırsatı bulma imkanı sunduğu için oldukça faydalı geçti. Gelecek yıllarda katılımın giderek artacağı kanaatindeyim. Birçok benzer etkinliğe göre iyi tanıtılmış ve organize edilmiş bir fuardı. Bizimle görüşme yapmak isteyen müşterimizin önceden randevu planlayarak bunu sağlaması oldukça profesyonel bir düşünceydi. Bilerek ve planlayarak görüşmeler sağlamak bizler için verimli oldu. Yılkomer olarak gelecek yıllarda da FIT Fuarı’nda yerimizi alacağız.

YILKOMER

Serdar AKSOY Koordinatör