Enerji, Şalt, Enerji Kalitesi, Pano, Trafo, Kablo, Motor, Kesintisiz Güç Kaynağı, Topraklama, Aydınlatma, Test-Ölçüm, Elektrik Proje-Taahhüt, Elektronik, dergi

“GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI”NDA EN İLERİ TEKNOLOJİLER SERGİLENDİ

[kutusol=11541] Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtılacağı FIT’18-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, İzmir’de düzenlenen törenle açıldı. 4 gün boyunca açık kalan ve endüstriyel çözümler alanında teknolojinin geldiği son noktayı gözler önüne seren fuarda makineler arası iletişimden yapay zekaya üretim ve hizmet biçimlerini değiştirmeye aday pek çok yeni teknoloji tanıtıldı.

Tek çatı altında 5 ayrı endüstriyel fuarı birleştiren
FIT’18 kapsamında otomasyon, elektrik elektronik ve enerji, hidrolik-pnömatik, bina otomasyonu ve zayıf akım sistemleri, metal işleme katılımcılara potansiyel müşterileriyle tanışma fırsatı sundu.

Genel Müdürümüz Melis Üstün, “Fuar kapsamında otomasyon, elektronik, elektrik, enerji, robot özel bölümü, hidrolik pnömatik, metal işleme, bina otomasyonu ve zayıf akım sistemleri fuarı var. Bu bir endüstri fuarı ve endüstriye dair fabrikayı kurup açmaktan içindeki makinalara, üretim bantlarından üretimin başlayıp devam etmesine, hatta içerideki iş güvenliğine kadar her şeyi kapsayan bir fuar oldu. Çok memnunuz, 20 binin üzerinde ziyaretçi ağırladık. İlk sene olmasına rağmen 10 bin metrekare alana kurulmuş bir fuar. Aslında İzmir endüstri deyince ilk akla gelen yerlerden olmamasına rağmen çok yoğun bir ziyaretçi akışı var. Bu da bizi çok mutlu ediyor” dedi.[kutusag=11542] 
Bu sene fuarcılık alanında da yenilikler uygulayan FIT’18, fuardan önce online randevu ve kayıt sistemi açarak katılımcıları ve ziyaretçileri birebir eşleştirme sistemi yaparak bunun katılımcılara ve ziyaretçilere olumlu sonuçlar doğurduğunu gördü.

“ENDÜSTRİ 4.0’A DAİR ÖNEMLİ ADIM”
Sanayi devrimlerinin yeni bir ayağı olan endüstri 4.0 için de fuarın ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Üstün, “Ülkece en büyük dertlerimizden birisi endüstri devrimlerine çok geç kalmış olmak. Bu sefer çok şükür ki gayet öncüsü olarak ilerliyoruz. Endüstri 4.0 dediğimiz şey üretim sistemlerinin değişip daha verimli, kişiselleştirilebilir hale gelmesi aslında. O çok korktuğumuz makinelerin bizi ele geçirmesinden ziyade bizim makineleri en az bizim kadar akıllı yapma sürecimiz. Bu fuarda da onun değişik komplementlerini gördük” dedi.